W ramach projektu ECOLABELLING powstały publikacje opracowane pod kątem pilotażowych zajęć z przedmiotu „Etykietowanie środowiskowe w gospodarce o obiegu zamkniętym”. Stanowią one kolejny rezultat przedsięwzięcia współfinansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki w latach 2019-2021. Materiały, zamieszczone w trybie otwartego dostępu, zaprezentowano i przedyskutowano podczas międzynarodowego szkolenia grupy ekspertów – uczestników projektu. W trakcie dwudniowego wydarzenia, zorganizowanego on-line 04-05.02.2021 na Politechnice Rzeszowskiej, zespół wykładowców akademickich przedstawił prelekcje oraz zweryfikował i ocenił monograficzne treści nauczania. Szkolenie było okazją do wymiany dobrych praktyk wśród zaproszonych gości i specjalistycznego doskonalenia przygotowanych opracowań dydaktycznych. Materiały e-learningowe, w formie prezentacji multimedialnych do wykładów, a także instrukcji do ćwiczeń są zbiorem metod nauczania i doświadczeń pedagogicznych, którymi dzielą się reprezentanci krajów partnerskich.
Międzynarodowa współpraca członków Grupy Wyszehradzkiej i Serbii, podczas przygotowania wspólnego kursu pilotażowego „Etykietowanie środowiskowe w gospodarce o obiegu zamkniętym”, stworzyła możliwości wzbogacenia kompetencji w nauczaniu i zdolności uczenia się wśród uczestników konsorcjum. Wydarzenie było ponadto okazją do połączenia wiedzy z zakresu posiadanej specjalizacji i dzielenia się nią między partnerami projektu. Realizacja opracowanego przedmiotu zaplanowana jest na 22 godziny lekcyjne (z bezpośrednim udziałem nauczyciela), uwzględniając 12 godzin wykładów i 10 godzin ćwiczeń.
Stworzone w trakcie projektu narzędzia edukacyjne, obejmujące program zajęć oraz skonsolidowane materiały on-line, zostały udostępnione na platformie e-learningowej Politechniki Rzeszowskiej pod adresem http://e-learning.prz.edu.pl/course/view.php?id=388.